Як заявити про відшкодування збитків, завданих внаслідок збройної агресії росії

⚖️ 20 березня 2022 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації (постанова №326).

Наразі не затверджено методики визначення збитків, а також відсутня інформація яким саме чином та з яких фондів буде здійснюватися відшкодування.

У постнові №326 визначено, що до збитків мають включати вартість втраченого, знищеного чи пошкодженого майна підприємств, упущену вигоду та втрати від неоплачених товарів робіт та послуг, наданих та спожитих на тимчасово окупованих територіях. Однак, у цьому Порядку вказано, що визначення шкоди та збитків підприємств здійснюється відповідно до методики, затвердженої спільним наказом Мінекономіки та Фонду державного майна, за погодженням з Мінреінтеграції. Наразі невідомо коли ця методика буде прийнята і які саме положення будуть в ній.

Кабінет Міністрів України уже створив шість фондів для отримання допомоги від міжнародних партнерів, інвесторів, приватних осіб на відновлення України. Одним з них буде Фонд відновлення майна та зруйнованої інфраструктури, який прогнозовано може використовуватися для фінансування відбудови інфраструктури та зруйнованого майна приватних осіб. Однак, порядок використання цих коштів наразі не затверджено.

Дії, які варто вчинити до моменту прийняття методики визначення шкоди та збитків підприємств та порядку використання коштів з фонду відновлення майна та зруйнованої інфраструктури:

1 Фіксація руйнувань та їх причин
2. Збір інших доказів
3. Звернення про заподіяні збитки