Приклад від Ярослава Ажнюка команді (Co-Founder Petcube, Ozero, Fuelfinance)

Вчора провели зустрічі менеджмент команд Petcube, O0 Design, Fuelfinance, щоб синхронізуватися по тому, як працюємо у час війни. Ключові рішення нижче - можливо комусь з інших керівників бізнесів буде корисно.

1. Евакуація людей - основний пріоритет.

Якщо хтось все ще у місті під загрозою і поточна ситуація дозволяє евакуюватися - ми рекомендуємо зробити це. Уся команда, усіма нашими ресурсами (а їх чимало) допоможе вам. Сьогодні пройдуть чергові 1он1и і будуть проходити регулярно щоб зрозуміти що можна зробити для кожного члена команди

2. Пріоритети у кожного такі

1. Особиста безпека, а також безпека близьких і колег

2. Перемога України і закінчення війни

3. Робочі задачі

3. Хороші новини - маємо кілька підтверджених методів виплати зарплати.

4. У зв’язку з війною нікого не звільняємо. Деякі бізнеси втратили значну частинку доходу, деякі ні. Якщо з тих хто читає цей пост хтось втратив значну частину бізнесу, але не все - я би рекомендував переводити усіх на однакову ЗП, нехай це навіть буде $100-200 на міс у найближчі місяць-два і шукати виходи. Це краще, ніж звільнити половину команди і урізати ЗП іншим.

5. Продовжуємо наймати. Є люди, які шукають роботу і Петкуб, Озеро, та Фюел дають порівняно надійні місця роботи із ринками збуту на заході і виробництвом у Китаї. Сьогодні я отримав підтвердження виходу на роботу від Продакт Менеджера якому ми зробили пропозицію минулого тижня.

6. Один з наших топ-менеджерів приєднався до ЗСУ. Його команда звітуватиме іншому менеджеру.

7. Ще кілька колег пішли в Тероборону. Ми зберігаємо їхні зарплати на попередньому рівні і продовжуємо виплачувати, доки вони нас захищають.

8. Ми продовжуємо працювати над усіма бізнес ініціативами в Sales, Marketing, R&D, Operations наскільки це можливо. Імовірно швидкість прогресу сповільниться, але не зупиниться.

9. Стараємося зберігати звичайний графік дзвінків і звітності, наскільки це можливо

Я неймовірно вдячний усім колегам за їхню мужність, витримку і лідерство у цій надзвичайно складній ситуації. Усім хто взяв до рук зброю, щоб нас захищати, хто витягував себе, рідних, колег і тварин з небезпеки, ліпив вареники і готував борщі для наших воїнів і придумував купу ініціатив для перемоги над ворогом на усіх фронтах.

Ось неповний список напрямків на яких ми працювали за ці п’ять днів і про які можемо говорити публічно:

1. #SupportUkraine https://supportukraine.notion.site/ - Заклик до бізнесів підтримати Україну публічною заявою, діями і зміною логотипу на синьо-жовтий. Вже долучилися Microsoft, AirBnB, Kayak, Meta, ProductHunt та десятки інших. В авангарді були, звичайно ж, найкращі українські компанії! Продовжуємо доповнювати список, пишіть якщо про когось забули. Сайт підтримуємо ми з командою.

2. #BlockRussia, ініціатива Stas Matviyenko з Allset - https://www.linkedin.com/.../tech-companies-can-help.../ - Заклик до бізнесів повністю припинити роботу в Росії або накласти жорсткі обмеження на їхні сервіси в Росії. Тут ведеться серйозна робота, поки рано говорити про результати.

3. ITArmy https://t.me/itarmyofukraine2022, запущений Міністерство цифрової трансформації України - у цьому каналі вже понад 240,000 активістів, які займаються DDoS атаками на російську інфраструктуру і пропагандистські медіа.

4. https://www.standwithukraine.cc/ - Сайт від Alex Neskin для мешканців США з простими інструкціями як допомогти

5. Petcube stands with Ukraine - показуємо власним прикладом програму мінімум, яку може зробити кожен бізнес, щоб підтримати Україну і зупинити війну: https://www.facebook.com/yaroslav.azhnyuk/posts/10159975504418151

6. Клавіатурні війська / Keyboard Resistance - ранній заклик після якого з’являлися ініціативи перелічені вище, а також десятки ініціатив про які нам зараз не відомо. Звичайно, є сотні різних ініціатив які з’являлися незалежно або під впливом десятків різних ідей. Клавіатурні війська - https://www.facebook.com/yaroslav.azhnyuk/posts/10159973106953151; Keyboard Resistance https://www.facebook.com/yaroslav.azhnyuk/posts/10159973737808151;

7. Пожертви загальною сумою на 1,750,000 гривень на Повернись живим від Petcube, O0, Fuel. https://www.facebook.com/yaroslav.azhnyuk/posts/10159970505588151 Рішення яке було прийняте ще до вторгнення, але імплементоване на перший день вторгнення. Ми взяли естафету від DOU, дякуємо Max Ischenko що передав її і за все інше що ти робиш!