⌨️

Клавіатурні війська

Клавіатурні війська / Keyboard Resistance (English version: https://bit.ly/3t8m5A5)

посилання на сам пост ⇒ https://www.facebook.com/yaroslav.azhnyuk/posts/10159973106953151

UPD: Чудова новина - Mykhailo Fedorov оголосив про створення "ІТ-Армії".

Усі завдання будуть публікуватися у Телеграм каналі. Всі деталі - тут: https://www.pravda.com.ua/news/2022/02/26/7326225/

Лінк на канал ІТ-Армії: https://t.me/itarmyofurraine

Друзі від бізнесу, ті хто корисніший за клавіатурою, ніж з автоматом і думає, що може зараз зробити. Мій план такий:

1. Витягувати своїх у безпеку. Тих, хто не братиме в руки зброю і не потрібен на сході, півдні і центрі - на захід.

2. Потім працювати над тим щоб завдати якнайбільшої шкоди ворогу і зупинити війну.

3. Говорити зі знайомими росіянами і разом шукати способи як вони можуть допомогти зупинити війну

upd: цей пост тепер також доступний як колонка на УП: https://www.pravda.com.ua/columns/2022/02/25/7325924/

Деталі:

1. Витягувати своїх

1.1. Немає честі у тому, щоб цивільним сидіти у місті в облозі чи окупації. Сидіти без світла, тепла, води, під обстрілами, із старшими, дітьми, жінками. Замість того - ви самі знаєте - з клавіатурою з вас значно більше користі ніж із автоматом.

1.2. Бачу, що люди вагаються. Бояться їхати, думають що пронесе. Моя логіка така - для не-бійця, ризик залишатися у місті - нескінченний у часі. Також він зростає щодня. Ризик їхати - скінченний у часі - доїхав на захід і ти у значно більшій безпеці. Також, з точки зору частоти обстрілів - ризик поїздки виглядає нижчим за ризик кількох днів у місті

1.3. Використовуйте додаток для координації тих, кому потрібна евакуація і тих хто може допомогти https://www.ukrainenow.org/ - дякую Ivan Pasichnyk що поділився!

1.4. Наскільки розумію - з Київського та інших вокзалів ходять поїзди, там можна пробувати виїхати, якщо інших варіантів немає

1.5. Хтось знає ще як людям виїхати? Чи є список перевізників які возять за гроші? Ще щось? Схоже що тут є чимала незадоволена потреба наразі

1.6. Поселення - тут не повинно бути проблем. Українці допоможуть українцям і поселять удома. Школи, університети, культурні інституції будуть перетворюватися на прихистки. Також, наші західні друзі з Європи допоможуть з гуманітарною допомогою

1.7. Ось ресурси з варіантами по поселенню: https://prykhystok.in.ua/

https://mapahelp.me/

https://www.ukrainenow.org/refuge

1.8. Тепер, коли ви у безпеці - можна переходити до другої частини

2. Завдати якнайбільшої шкоди ворогу і зупинити війну. Клавіатурними військами.

Пишіть, малюйте, придумуйте, хакайте, програмуйте, організовуйте, пояснюйте, використовуйте свої знайомства і зв’язки, переконуйте, доносьте інформацію по усьому світу.

2.1. Пишіть. Журналісти і літератори - ваша праця безцінна. Будь-хто хто має значну аудиторію у соціальних медіа, особливо закордонну - використовуйте це. Це ваш обов’язок. Ви не маєте права мовчати.

2.2. Малюйте. Дизайнери, ілюстратори і художники. Ви створюєте картинку, яку побачить увесь світ. Це ваша можливість використати свій талант і це ваш обов’язок.

2.3. Придумуйте. Креативники, філософи, винахідники - ви маєте сфокусуватися лише на одному - як перемогти агресора і зупинити війну.

2.4. Хакайте. Зламуйте російські урядові і армійські сайти, екаунти пропагандистів і представників влади у соцмедіа, об’єкти інфраструктури, усе до чого можете дотягнутися. Підключайте друзі і колег з усього світу. Це війна, їм має бути боляче.

2.5. Програмуйте. Думайте що треба закодити і кодьте. Координуйтеся з іншими групами і питайте, яка допомога їм потрібна. Придумуйте продукти які можуть вирішити нагальні потреби.

2.6. Організовуйте. Ексель таблиці - ваша зброя. Логістика, управління людьми, системність - ваші суперсили. Координуйте групи, складайте списки тих, кому треба допомога, об’єднуйте групи які працюють над схожими задачами, щоб підвищити ефективність.

2.7. Використовуйте свої знайомства і зв’язки. Ми хочемо, щоб кожна відома людина західного світу виступила з підтримкою України. Ми хочемо, щоб Маск, Кардашьяни і Зендайя закликали світ:

 • заблокувати Росії SWIFT
 • дати Україні повітряне прикриття
 • прислати нам ще більше ще потужнішої зброї
 • бойкотувати усі російські товари
 • припинити будь-яку співпрацю з росіянами які не висловлюються публічно проти війни
 • задіяли увесь свій вплив, щоб припинити війну

Якщо ви знаєте когось, хто знає сенатора чи депутата Бундестагу - це теж зв’язки. Задійте їх, щоб досягти наших цілей.

2.8. Переконуйте - де це може бути ефективним. Шукайте аргументи на підтримку важливих для нас тез і діліться ними онлайн - щоб озброювати ними усіх, кому вони корисні.

2.9. Знаєте репортера провідного світового медіа чи вузькопрофільного ЗМІ - чудово. Розкажіть йому що тут відбувається і яка допомога потрібна, або ж скеруйте його до того, хто зможе добре розповісти.

3. Говоріть з росіянами.

3.1. У Росії більшість людей не хоче цієї війни - пам’ятайте. Вони не розуміють навіщо, не хочуть смертей своїх синів і друзів, не хочуть санкцій, не хочуть Путіна - його рейтинг до війни - менше 30% і той був роздутий. Зараз має падати на дно.

3.2. Вони не знають усієї правди з державних медіа, але вони дізнаються її через ваші соціальні медіа, через висловлювання знаменитостей, фото і відео зі світових ЗМІ

3.3. Там є люди які не бояться виходити на мітинги і не бояться публічно висловлюватися. Їх потрібно підтримувати, поширювати їхні матеріали, ділитися з російськими знайомими. Таких людей має стати більше - критично багато.

3.4. Пояснюйте справжні причини і наслідки цієї війни. Тримайтеся у полеміці. Будьте емоційними, але без особистої ненависті. Росіяни які не хочуть війни у даній ситуації є нашими союзниками - не ворогами.

3.5. Що можуть робити росіяни - і ті що живуть у Росії і ті що в еміграції:

 • виходити на протести
 • висловлюватися публічно у соціальних медіа
 • поширювати матеріали із закликами до громадської дії. Наприклад - такий як цей пост, або такі як ось це чудове відео від Andriy Fedoriv https://www.instagram.com/tv/CaaXC40InqD/...
 • підписати петицію https://www.change.org/.../%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD...
 • переказувати гроші на допомогу Україні, купувати наші військові облігації. Деталі тут: https://bank.gov.ua/.../natsionalniy-bank-vidkriv...
 • емігрувати з Росії і брати з собою найкращих і найрозумніших
 • вимагати припинення війни
 • вимагати відставки російського президента і уряду
 • заявляти про непідтримку війни окремими територіальними округами Росії
 • блокувати військових на російських базах
 • повалити владу в Росії силовими методами
 • робити багато з тих речей що вже перелічені вище у секції 2.

Поширте цей пост - треба, щоб клавіатурні війська були озброєні і з ідеями до дії. І пишіть свої ідеї у коментарях.